| |  
 
Сладок програм Чоколади Чоколада големи - (100g и повеќе)
 « Назад
 

Чоколадо Kras DORINA Ledena 100g


41,00 МКД / Пар.   50,00 МКД
0,66 EUR / Пар.
Додај 1   Одземи 1 Додај во кошничката
   
 


Опис
Состав: шеќер, како путер, полномасно млеко во прав, како маса, хидрогенирана растителна маст, декстроза, сурутка во прав, млечна маст, лешници, емулатор соја лецетин Е322, природни ароми (ментол, лимон), арома. Млечна чоколада содржи: какао делови мин. 48%. Производот содржи: соја. Можни се траги од лешници, млеко, глутен.

Енергетска вредност на 100 гр производ:

-    енергија: 2353КЈ / 562kcal
-    протеини: 59,6гр
-    јаглехидрати: 3,5гр
-    маснотии: 34,6гр


Производител
Kras

Земја на потекло
Хрватска

Пакување
Хартија

Шифра
2455
 
 Термин за испорака
Одберете термин за испорака

 Моја кошничка
Вкупно: 0,00
Заштеда: 0,00
Нарачај
Минимален износ: 500,00
Кол Артикал Износ Бриши
Вкупно: 0,00  
Доплата за испорака: 80,00 МКД
Испразни ја кошничката | Нарачај

Услови и правила | Контакт | Помош | Политика за приватност     doma.com.mk 2006 © webmaster