| |  
 
Сладок програм Чоколади Чоколада големи - (100g и повеќе)
 « Назад
 

Чоколадо Kras DORINA - лешник 100g


46,00 МКД / Пар.   57,00 МКД
0,74 EUR / Пар.
Додај 1   Одземи 1 Додај во кошничката
   
 


Опис
Состав: шеќер, како путер, како маса, сурутка во прав, млечна маст, лешници 16%, емулатор соја лецетин Е322, арома. Млечна чоколада содржи: какао делови мин. 29%, мин. 17% суви материи од млеко. Производот содржи: соја, лешници, млеко. Можни се траги од бадеми, глутен.

Енергетска вредност на 100 гр производ:

-    енергија: 2424КЈ / 580kcal
-    протеини: 52гр
-    јаглехидрати: 5,9гр
-    маснотии: 34,7гр


Производител
Kras

Земја на потекло
Хрватска

Пакување
Хартија

Шифра
2442
 
 Термин за испорака
Одберете термин за испорака

 Моја кошничка
Вкупно: 0,00
Заштеда: 0,00
Нарачај
Минимален износ: 500,00
Кол Артикал Износ Бриши
Вкупно: 0,00  
Доплата за испорака: 80,00 МКД
Испразни ја кошничката | Нарачај

Услови и правила | Контакт | Помош | Политика за приватност     doma.com.mk 2006 © webmaster