| |  
 
Сладок програм Чоколади Чоколада големи - (100g и повеќе)
 « Назад
 

Чоколадо Kras DORINA - ориз 250g


127,00 МКД / Пар.   
2,06 EUR / Пар.
Додај 1   Одземи 1 Додај во кошничката
   
 


Опис
Состав: шеќер, како путер, ексландиран ориз 11%, како маса, обрано млеко во прав, сурутка во прав, млечна маса, емулатор соја лецетин Е322, арома. Млечна чоколада содржи: какао делови мин. 31,5%, мин. 20% суви материи од млеко. Производот содржи: соја, млеко. Можни се траги од лешници, бадеми, глутен.

Енергетска вредност на 100 гр производ:

-    енергија: 2150КЈ / 513kcal
-    протеини: 66,5гр
-    јаглехидрати: 9,5гр
-    маснотии: 29,9гр

Производител
Kras

Земја на потекло
Хрватска

Пакување
Хартија

Шифра
2465
 
 Термин за испорака
Одберете термин за испорака

 Моја кошничка
Вкупно: 0,00
Заштеда: 0,00
Нарачај
Минимален износ: 500,00
Кол Артикал Износ Бриши
Вкупно: 0,00  
Доплата за испорака: 80,00 МКД
Испразни ја кошничката | Нарачај

Услови и правила | Контакт | Помош | Политика за приватност     doma.com.mk 2006 © webmaster