| |  
 
Млеко - Млечни производи & Јајца Kашкавал Кашкавал кравји
 « Назад
 

Кашкавал кравји IDEAL SIPKA - рефус


349,00 МКД / Kg   357,00 МКД
5,65 EUR / Kg
Додај 1   Одземи 1 Додај во кошничката
   
 

Производ на мерење - приближна тежина ! Проозвод на сецкање по 100 гр Производот се чува во фрижидер и испорачува ладен!
Опис
-Полутврдо мрсно сирење
    -Состојки > Пастеризирано млеко , стартер култури , кујнска сол , сирило , калциум     хлорид, минимум 55 % сува материја, минимум 45% масти во сувата материја.
    -Да се ;ува на ладно она температура од +2 степени до + 4 степени.
    -Производител > Идеал шипка дооел Индустриска б.б. Битола Македонија
    -Просе;на хранлива вредност во 100 гр
    1.Енергетска вредност 1389кј / 334 кал
    2.Протеини 24.7 г.
    3.Масти 24.8 г.
    4.Јаглени хидрати 3,0 г.


Производител
/

Земја на потекло
/

Пакување

Шифра
15577
 
 Термин за испорака
Одберете термин за испорака

 Моја кошничка
Вкупно: 0,00
Заштеда: 0,00
Нарачај
Минимален износ: 500,00
Кол Артикал Износ Бриши
Вкупно: 0,00  
Доплата за испорака: 80,00 МКД
Испразни ја кошничката | Нарачај

Услови и правила | Контакт | Помош | Политика за приватност     doma.com.mk 2006 © webmaster